Естонія: 7 цікавих фактів про е-врядування

Електронні рецепти від лікаря, наскрізний інтернет, онлайн голосування – лише деякі приклади рішучих та сміливих кроків, на які пішли естонське суспільство та уряд. Цифрова трансформація цієї країни розпочалась з оголошенням власної незалежності 1991 року. Хоча процес реформ був довгим і болісним, естонці спромоглись створити відкриту та децентралізовану систему, яка поєднує різні сервіси і бази даних.

Ось деякі цікаві факти про найпрогресивнішу е-державу у світі:

  1. 99% всіх лікарських рецептів виписується в електронному порядку. Більш того, 95% всієї інформації, що створюється в лікарнях (похід до лікаря, рецепти, історія хвороби), тепер оцифровується, що дозволяє лікарям і пацієнтам швидше реагувати на загрози здоров’ю і якісніше піклуватись про нього.
  2. 98% всіх податкових декларацій з доходів фізичних осіб заповнюється онлайн.
  3. Система електронної ідентифікації (ID) не просто працює в Естонії, а нею користується 94% населення. Інформація, що закладена в ній, використовується для верифікації таких документів, як водійські права, накопичувальна картка магазину, логін для інтернет-банкінгу, картка страхування, та багатьох інших сервісів.
  4. Електронне голосування тут працює ще з 2005 року. Більше того, Естонія залишається унікальною країною, де третину всіх голосів на останніх парламентських виборах було надіслано через інтернет.
  5. 99.8% усіх банківських операцій тепер виконується онлайн, що сприяє виведенню економіки з тіні.
  6. Запровадження електронного кабінету (e-Cabinet) і календаря дало змогу держслужбовцям слідкувати онлайн за найактуальнішою інформацією й робочими обговореннями, що, в свою чергу, зменшило кількість внутрішніх зустрічей з 4-5 годин до 30-90 хвилин на тиждень. І, звісно, ще одним наслідком таких перетворень стала економія тон паперу.
  7. Відтепер в Естонії можна отримати електронне громадянство (e-residence), що дозволяє будь-кому користуватись усіма державними послугами онлайн. Наприклад, ви можете створити свою компанію, підписувати документи за допомогою цифрового підпису, вести банкінг і платити податки так само легко, як і громадяни Естонії.

Поділитися сторінкою в соціальних мережах

Інші матеріали проекту