Про Альянс сприяння прозорому управлінню освітою в Україні (UТЕMA)

16 травня 2016 року розпочато роботу над проектом міжнародної технічної допомоги: “Альянс сприяння прозорому управлінню освітою в Україні” (UTEMA), що адмініструється Американськими Радами з міжнародної освіти: ACTR/ACCELS. Цей проект реалізовується за фінансової підтримки Агентства США з міжнародного розвитку (USAID), а технічним партнером виступає Microsoft Ukraine. За основу взято систему електронного документообігу Адміністрації Президента України.

Мета та завдання проекту

Проект допомагає Міністерству освіти і науки України, а також іншим установам у сфері освіти стати на шлях прозорого та підзвітного управління, основаного на сучасних технологічних рішеннях. Проектом визначено такі завдання:

1) поетапний перехід на систему е-документообігу в Міністерстві освіти і науки України;
2) розроблення та введення в експлуатацію е-системи фінансової звітності вищих навчальних закладів України до Міністерства освіти і науки України.

Е-документообіг в Міносвіти

В рамках реалізації Проекту Міністерство організує таке робоче місце, де створення документів та їх опрацювання відбувається прозоро, швидко та безпаперово. Кожен документ реєструєтся в системі, де його миттєво можна знайти за номером, темою або контекстом, а також проконтролювати виконання документа на всіх етапах його обробки. Е-документообіг гарантуватиме єдині навички користування комп’ютером та стандарти роботи для працівників Міністерства, дозволятиме спільно працювати над одним документом, що суттєво збільшує ефективність його опрацювання.

Гнучкість налаштувань системи дозволить оптимізувати робочі процеси як Міністерства в цілому, так і окремого робочого місця. Загалом, результатом впровадження е-документообігу стане вдосконалення публічної адміністрації, підвищення її відкритості та прозорості, а також зниження фінансових і матеріальних витрат. Окрім того, система е-документообігу – це той інструмент, що забезпечуватиме оперативну взаємодію і постійний діалог Міністерства освіти і науки України з іншими центральними органами виконавчої влади.

Пілотна система фінансової звітності

Це завдання включатиме в себе повний цикл робіт і заходів, необхідних для підготовки і запуску пілотної версії абсолютно нової електронної системи фінансової звітності українських університетів та інших вищих навчальних закладів. Основними бенефіціарами для пілотування е-системи фінансової звітності будуть обрані 5-8 вищих навчальних закладів. Як результат, завдяки ефективному управлінню державними коштами в університетах, студенти також отримуватимуть кращі навчальні послуги. Окрім того, така система забезпечить доступ громадськості до об’єктивної і достовірної інформації про взаємодію Міністерства та ВНЗ, що зміцнить довіру до держави та її політики в цілому. Розроблення е-системи фінансової звітності українських вищих навчальних закладів до МОН України та її випробування на вибірковій групі університетів стане сучасним системним інструментом для того, аби кожен із університетів ніс реальну відповідальність за державні кошти в системі вищої освіти.

В підсумку

UTEMA прагне стандартизувати прозорі, ефективні, підзвітні практики управління в сфері освіти, які слугуватимуть прикладом ефективного управління, та звузити можливості для проявів корупції. Проект реалізується за фінансової підтримки USAID, що забезпечує фінансову допомогу від уряду США для реалізації проекту, в тому числі придбання обладнання, програмного та апаратного забезпечення та навчання/технічну підтримку.

АПУ безкоштовно передало СЕД на базі Microsoft Sharepoint, яка модифікується під бізнес-процеси та потреби МОН. Для успішного впровадження СЕД буде якісно оновлена інфраструктуру МОН.

Американські Ради виступають в ролі координатора Альянсу і партнера USAID, беручи на себе основну відповідальність за реалізацію проекту. Американські Ради займаються проектною діяльністю, в тому числі робочими групами, що скликаються для розробки нормативно-правової бази, виконання закупівель та передання права власності на oб’єкти інтелектуальної власності і систем, закуплених для. МОН є партнером, в рамках якого реалізовувується проект.

Поділитися сторінкою в соціальних мережах